Włosy przedłużane – pielęgnacja

Pielęgnacja włosów przedłużanych

Profesjonalne przedłużanie włosów z Racoon. Wskazówki pielęgnacyjne dla osób z włosami przedłużanymi:

Szczotkowanie / czesanie włosów przedłużanych

Zawsze zaczynaj czesanie od końcówek włosów, stopniowo przesuwając szczotkę ku górze. Każde pasmo trzymaj tuż powyżej szczotkowanego miejsca, a samo łączenie chwyć palcami, dzięki czemu uchronisz je przed zniszczeniem. Szczotka Racoon jest zaprojektowana tak, aby pielęgnacja włosów przedłużonych nie sprawiała problemów.

UWAGA! Nie szczotkuj mokrych włosów – najpierw wyciśnij nadmiar wody, a następnie wysusz. Do czesania, zamiast gęstego grzebienia, używaj takiego o szerokich odstępach między ząbkami. Polecamy szczotkę Racoon, przeznaczoną specjalnie do pielęgnacji włosów przedłużonych, która zwyciężyła w konkursie In Style Best Beauty Buys.

Mycie i pielęgnacja włosów przedłużanych

Podczas zabiegu przedłużania i zagęszczania włosów, stylista Racoon dokładnie objaśni Ci, jak należy samodzielnie myć włosy. Przede wszystkim powinnaś przeznaczyć na to nieco więcej czasu niż dotychczas. Pamiętaj, aby myć włosy delikatnie i bez pośpiechu.

Zawsze myj je i płucz pod prysznicem, a szczególną uwagę poświęć skórze głowy. W czasie mycia pamiętaj, aby Twoja głowa była odchylona do tyłu. Dokładne płukanie zapobiega gromadzeniu się produktów powyżej łączeń. Unikaj okrężnych ruchów, które mogą spowodować splątanie włosów. Zamiast tego delikatnie przeciągaj po włosach palcami.

Po dokładnym spłukaniu szamponu nałóż odżywkę Racoon XTEND. Żeby nie obciążać włosów, stosuj produkt od połowy długości pasm, aż po same końce. Pamiętaj, aby spłukać odżywkę dużą ilością wody.

Suszenie włosów przedłużanych

Mokre włosy wyciśnij w ręcznik, pamiętając by zrobić to bardzo delikatnie. Susząc - nie szarp pasm. Włosów nie wolno trzeć ręcznikiem. Upewnij się, że skóra głowy, od góry do dołu, zwłaszcza w okolicach połączeń, jest dokładnie wysuszona, a resztę włosów pozostaw do wyschnięcia lub modeluj. Stosuj kosmetyki Racoon przed i po suszeniu. Szczególnie zalecamy stosowanie odżywki Racoon XTEND Spray.

Modelowanie włosów przedłużanych

Jeśli włosy suszysz suszarką, podziel je na pasma i pamiętaj - rób to delikatnie. Dzieki temu unikniesz zwiększonego naprężenia, które może spowodować osłabienie pasemek. Stosuj preparaty pielęgnacyjne przed i po wysuszeniu, aby zapobiec zniszczeniu i nadmiernej puszystości, ale nakładaj je tylko w połowie długości i na końcówki.

Możesz bez obaw stosować lokówki i prostownice do włosów o odpowiedniej temperaturze, jednak należy unikać kontaktu rozgrzanej prostownicy z miejscami łączenia. Zalecamy stosowanie tylko tych urządzeń, które posiadają kontrolę temperatury. Rekomendujemy używanie ochrony termalnej Racoon XTEND Thermal Defense.

Codzienna pielęgnacja włosów przedłużanych

Co najmniej raz dziennie (a najlepiej nawet kilka razy) musisz rozdzielić włosy na pasma. Jeśli tego nie zrobisz, włosy mogą się plątać. Dlatego warto dbać o to, by były regularnie rozdzielane.

Podczas snu

W czasie snu włosy mogą się splątać, dlatego najlepiej związać je w ogon lub w luźny warkocz. Unikaj stosowania elastycznych niczym nie pokrytych gumek (np. recepturek).

Farbowanie / koloryzacja włosów przedłużanych

Farbowanie najlepiej powierzyć profesjonalistom. Przeszkoleni przez Racoon Polska styliści doskonale wiedzą, jakich produktów do koloryzacji należy użyć. Pamiętaj również, że nie jest możliwe farbowanie włosów Racoon STANDARD, a włosy Racoon EURO można tonizować tylko na kolor ciemniejszy.

Wizyty kontrolne w salonie

Zalecamy comiesięczną wizytę kontrolną w Certyfikowanym Salonie Racoon, aby sprawdzić, czy włosy są odpowiednio pielęgnowane.

Zdejmowanie

Odpowiednio pielęgnowane włosy możemy nosić około trzech miesięcy, czyli do czasu, aż Twoje własne włosy urosną kilka centymetrów. Wtedy należy podciągnąć pasemka lub je wymienić. W żadnym wypadku nie można zdejmować ich samodzielnie. Następne przedłużenie może być wykonane natychmiast, ponieważ metody Racoon nie powodują żadnych uszkodzeń włosów.