Włosy słowiańskie, europejskie, azjatyckie, indyjskie naturalne i syntetyczne - jak rozpoznać jakość?

wszystko o włosach do przedłużeń

Niniejszy poradnik jest własnością Dome Cosmetics Poland Sp. z o.o. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania zawartych w nim treści bez zgody.

Od wielu lat dużą popularnością cieszy się przedłużanie i zagęszczanie włosów. Do przeprowadzenia zabiegu można wybrać między innymi produkty syntetyczne, azjatyckie, słowiańskie, europejskie oraz indyjskie. Trzeba przy tym pamiętać, że wszystkie te rodzaje znacząco różnią się od siebie. Na jakość ma wpływ zarówno materiał użyty podczas ich produkcji, miejsce pochodzenia, jak i struktura. Z tych zabiegów chętnie korzystają kobiety, które mają słabe i cienkie włosy. Polecane są także dla tych pań, które chcą przejść metamorfozę i całkowicie odmienić swoją fryzurę. Wiele osób zamiast jednorazowej metody clip in, wybiera trwałe sposoby przedłużania, które pozwalają cieszyć się efektem nawet przez pół roku. Nie wymagają ściągania i osobnego mycia doczepianych pasm.

Zawsze kluczowe znaczenie ma dobór wysokiej klasy włosów. Sklep Racoon od lat dostarcza je do salonów fryzjerskich w całej Polsce, gwarantując najwyższe standardy jakości. Wśród naszych produktów znajdują się między innymi wyposażone w pasek kleju hipoalergicznego. Większość dostępnych naturalnych włosów, zarówno słowiańskich, europejskich, azjatyckich, jak i syntetycznych jest go pozbawionych. Są ułożone w estetycznych i wyczesanych kitkach, zabezpieczonych elastyczną gumką. Niesplątane, gładkie i pozbawione syntetyków naturalne włosy do przedłużania są gwarantem skuteczności zabiegu. Oczywiście sztuczne odpowiedniki również mogą być dobrym wyborem, jeśli do ich produkcji użyto odpowiednich materiałów.

Włosy słowiańskie

Mocne, lśniące i z pełną łuską - to najważniejsze zalety włosów słowiańskich. Racoon do ich farbowania wykorzystuje jedynie kosmetyki bez silikonów i innych sztucznych dodatków, dzięki którym mogą zachować swoje naturalne właściwości. Nasz sklep prowadzi zarówno skup, jak i sprzedaż włosów słowiańskich tape on, dlatego możemy zaoferować najwyższej jakości pasma pochodzące z Polski, europejskiej części Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji. Warto zauważyć, że doskonale poddają się wszelkim zabiegom fryzjerskim, w tym również rozjaśnianiu czy farbowaniu. Nadają się do wszystkich sposobów przedłużania, w tym wykorzystujących mikro ringi. Z metody tej nie mogą skorzystać osoby uczulone na metal. Dla nich doskonałym wyborem są nieinwazyjne techniki praktykowane przez Racoon, np. z użyciem pistoletu na nieuczulający klej, a także keratynowe oraz laserowe.

Odpowiedniej jakości włosy słowiańskie są dedykowane między innymi do metody hot-bonded. Zaletą jest tutaj fakt, że fryzjer może dobierać odcienie do naturalnych włosów, które przecież często różnią się pigmentem, ze względu na stosowaną koloryzację, rozjaśnianie, ale również promieniowanie UV. Kiedy stawia się na odpowiednią pielęgnację, efekt utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy. Zamiast okrężnych ruchów podczas mycia należy masować je wraz ze skórą głowy między złączeniami. Warto zwrócić uwagę, że piękne odcienie doskonale pasują do urody wszystkich Polek. Nie obciążają włosów naturalnych dzięki temu, że są niezwykle lekkie. Łatwo się układają, wystarczy tylko zastosować odpowiednie kosmetyki termoochronne. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że prawidłowo wykonane łączenia są praktycznie niewidoczne. W ten sposób zyskuje się naturalny i jednocześnie spektakularny efekt.

Włosy europejskie

Szukając dobrej jakości włosów do przedłużania, warto zdecydować się na europejskie. Przede wszystkim są miękkie i dobrze znoszą stylizowanie przy pomocy lokówki czy też prostownicy. Włosy na taśmie dołącza się do pasemek klientki z zastosowaniem urządzenia umożliwiającego zespolenie bez użycia wysokiej temperatury, która niszczy ich strukturę. Należy zauważyć, że produkty europejskie nadają się do wszystkich sposobów przedłużania. Zatem można je wybrać nie tylko w przypadku Micro-Welt, ale również hot-bonded, pre-bonded i clip-in. Trzeba dodatkowo pamiętać, że są one lekko pofalowane. Występują w pigmentacji od jasnej przez ciemną, aż do czarnej.

Kolejną zaletą jest bardzo atrakcyjna cena. Z kolei do wad można zaliczyć częściowy brak łuski włosowej, co powoduje plątanie się, a nawet filcowanie. Niestety wymagają także intensywnej pielęgnacji. Należy stosować zarówno odżywki, jak i specjalne maski. Niezbędne jest także olejowanie, np. olejkiem rycynowym lub arganowym. Warto tutaj zwrócić uwagę na sposób ich pozyskiwania, którym jest wyczesywanie, co niestety może negatywnie wpływać na łuskę włosa.

Włosy azjatyckie

Nasz sklep internetowy z włosami clip in oferuje również naturalne pasma pochodzące z Chin. Są one dokładnie selekcjonowane, a także poddawane zabiegowi utrwalania, poprzez nałożenie syntetycznego kauczuku. Dzięki temu można ich używać nawet przez 6 miesięcy. Oczywiście zarówno pomiędzy kolejnymi wizytami u fryzjera, jak i bezpośrednio przed przedłużaniem muszą być poddane zabiegom pielęgnacyjnym. Do mycia należy stosować wyłącznie szampony pozbawione silikonów, aby nie utraciły warstwy zabezpieczającej. Wynika to z tego, że są one całkowicie pozbawione łuski włosowej, stąd konieczna jest ich odpowiednia ochrona.

Włosy indyjskie

Doskonałym wyborem włosów naturalnych, które w procesie koloryzacji częściowo pozbawia się łuski, są indyjskie. Niewątpliwym ich atutem jest atrakcyjna cena. Z drugiej strony stosowanie amoniaku do rozjaśniania zmniejsza grubość i dodatkowo sprzyja ich splątywaniu. Najbardziej pasują kobietom, które posiadają naturalne, ciemne i niezbyt cienkie włosy. Trzeba oczywiście pamiętać, że koniecznie należy zaopatrzyć się w kosmetyki do włosów przedłużanych pozbawione silikonu, które chronią ich strukturę.

Jak rozpoznać rodzaje włosów?

Najprostszym sposobem, aby odróżnić włosy europejskie od azjatyckich, jest sprawdzenie, czy ich końcówki zostały dodatkowo zabezpieczone klejem lub keratyną. Te pochodzące z Europy sortowane są równo, według długości, a ponadto mają lekko falowaną strukturę i związywane są jedynie nitką. Najlepiej kupować je od renomowanych producentów i dystrybutorów. Włosy doczepiane na taśmie - remy są zawsze europejskie. Rodzaj można także rozpoznać po dotyku. Przyjmuje się, że słowiańskie i europejskie są wyjątkowo miękkie. Z kolei azjatyckie i indyjskie są grube i sztywne, a syntetyczne, charakteryzujące się dobrą jakością, posiadają największy połysk.

Włosy syntetyczne

Wiele osób uważa, że włosy syntetyczne przeznaczone do przedłużania i zagęszczania są niskiej jakości. Nie jest to jednak prawdą, gdyż najważniejsze jest ich pochodzenie. Jeśli w swoim składzie posiadają naturalne białko oraz keratynę, to warto je wybrać. Tu polecamy producentów takich jak Monofibre czy Prolin. Warto zauważyć, że to także odpowiedni produkt dla alergików, gdyż są niesamowicie lekkie i nie obciążają skóry głowy. Sposób ich aplikacji jest nieinwazyjny i nie niszczy naturalnych cebulek włosów. Takie produkty również można zakupić w ofercie Racoon z Warszawy. Włosy te w zależności od pochodzenia przeznaczone są do innych zabiegów przedłużania i zagęszczania. Syntetyczne wykorzystywane są w metodzie Monofibre Dome. Nie można w tym przypadku oszczędzać, gdyż produkty pozbawione keratyny zupełnie nie nadają się do zabiegów fryzjerskich z użyciem wysokiej temperatury. Wybierając Monofibre, ma się pewność, że efekt będzie trwały, kolor nie wypłucze się szybko, a stylizacja włosów stanie się prosta, jak przed dokonaniem zabiegu. Oczywiście w tym przypadku trzeba używać urządzeń do podkręcania i prostowania o mniejszej mocy bądź pracujących na niższych obrotach.

Prowadząc własny salon fryzjerski, warto korzystać z najlepszej jakości produktów Racoon. Wszystkie są dokładnie związane, a ponadto oznaczone hologramem poświadczającym najwyższą jakość. Firma organizuje również kurs przedłużania włosów w Warszawie, z którego mogą skorzystać fryzjerzy i styliści z całej Polski.